Ana Sayfa İletişim VideolarımızÜrünlerimiz

Ziyaretçi Sayısı
Şu An Sitede: 2
Bugün : 176
Dün : 260
Bu Ay : 8441

English French German Russian Italian Dutch Portuguese Japanese Arabic Chinese Simplified

El oymalı sandığın tarihçesi


Sandığın Tarihçesi

Osmanlılar,Mısırlılar,Yunanlılar,Romalılar tarafından kullanılan en eski ev eşyasıdır. O rta çağda göçebe hayatının vermiş olduğu zorluklar sebebi ilie bir yerden başka bir yere giderken içerisinde kumaş, mücevherat ve silah taşımak için kullanılmıştır.Önceleri döve demirden menteşeli ve kollu ağır meşe levhalarından yapılan sandıklar zanaatın ilerlemesiyle özellikle XIII-XVI YY\'ları arasında italyanların yaptığı oymalı kakmalı derili boyalı ve süslü sandıklar dikkati çekmiştir.

Ayrıca bir süs eşyası olarakta kullanılan daha küçük derili ,fildişi değerli taşlarla yapılan içerisinede ziynet eşyası konan küçük ve egzotik ağaçlardan yapılan sandıklar yapılmıştır.

Sandık anadoluda çok eskiden beri süre gelen bir anane gelenek ve görenek olarak gelinlik çağına gelen genç kızların zamanla yaptıkları el emeği göznuru çeyizlerini saklamak amacıyla ve daha sonrada yüklük olarak kullanmışlardır. anadoluda yörelere göre farklı tarzlarda sandıklar görülmektedir bu sandıklar sedef kakmalar ,oymalar ,teneke çakmalı, derili ,çıngıraklı ve aynalı gibi çeşitleri mevcuttur.

Günümüzde ise bu sandıklar yine genç kızlarımızın emeklerini hatıralarını sakladıkları bu sandıklar orta sehba tv sehbası antrede tlf luk vitrin ve salonun bir köşesinde evi süsleyen bir aksesuar olarakta farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır.

Erdemler sandık bu kültürel mirasa sahip çıkarak bizden  sonraki  nesillere de bu mirası  aktarmayı kendine görev saymış sektöre sürekli yenilik ve elaman kazandırma çabasında olmuştur.

Erdemler sandık olarak  geniş ürün yelpazesi ile siz müşterilerimize kalite öncelikli hizmet sunmaktayız.
Edemler sandık Kuruluş tarihinden bu yana, sandık , aksesuar,camii dekorasyonu, sedir ve şark köşesi,ahşap kapı, sektöründe gerçekleştirdiği projeleriyle faaliyetlerine devam eden, yüksek standartlarda işçilik ve yüksek teknolojiyi üretimi için öncelikli varoluş sebebi kabul etmiştir.
Hayal ettiğiniz tüm ahşap aksesuar çeşitleri için bize danışın

Sandık-Çeyiz sandığı Nedir?

Bu meslek bizlere ata dede mirasıdır bizler bu sanata karşı sorumluluklarını erdemler sandık olarak çok iyi bilmekte bu ejdat yadiğarı sanatı bizden sonraki nesillere aktarma gayreti içerisindeyiz

Çeyiz sandığı,mobilya sandık,Maraş işi sandık,ağaç işleme,el oyması sandık eloyması ceviz sandık,ceviz sandıklar,Ankarada sandık,dekoratif sandık,gelin sandığı,ahşap sandık,ankarada çeyiz sandığı,nişan sandığı,oymalı sandık,oyma sandık

Siz hayal edin biz hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim

2010 © erdemlersandik.com - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
4172508 Tekil Ziyaretçi

Kullanıcı Adı Şifre